Recertyfikacja kursu KPP

Recertyfikacja kursu KPP

Cena: 325 PLN

Zapytanie o produkt
Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail
Telefon

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (MEDISCOM Daniel Pilarski, Krosno, os. Miodowe 3/7, 62-050 Mosina, NIP 7772954418) w celu prowadzenia korespondencji drogą elektroniczną. Przetwarzanie danych osobowych uzyskanych za pośrednictwem formularza kontaktowego odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit f) RODO - tzw. prawnie usprawiedliwiony interes przedsiębiorcy.

Przepisz nazwę z obrazka

Czas trwania kursu: 16 godzin [2 dni]


Egzamin potwierdzający tytuł RATOWNIKA przeprowadzamy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

 

ZAKRES EGZAMINU

 

Egzamin składa się z dwóch części:

Część teoretyczna - test składający się z 30 pytań egzaminacyjnych wybranych z bazy 250 pytań. Pozytywne zaliczenie części teoretycznej uzyskuje się po zaznaczeniu min. 27 odp. prawidłowych.Część praktyczna, (po pozytywnym zaliczeniu testu) - obejmuje wykonanie przez osobę zdającą: dwóch losowo wybranych zadań egzaminacyjnych sprawdzających praktyczne postępowanie w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie.. W przypadku gdy osoba zdająca nie zaliczy egzaminu lub nie przystąpi do niego z ważnych przyczyn losowych, możliwe jest wyznaczenie kolejnego terminu. Egzamin można powtarzać 2 razy.

 

Od dnia 31 grudnia 2019 roku w życie weszły NOWE przepisy dotyczące kursów i egzaminów z zakresu KPP.

 

Nowe Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 3 grudnia 2019 r. wprowadza kilka zmian. NAJWAŻNIEJSZĄ zmianą jest termin w jakim osoby, które ukończyły 66 godzinny kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy mogą podejść do egzaminu recertyfikacyjnego.

 

Do egzaminu recertyfikacyjego mogą przystąpić tylko osoby posiadające zaświadczenie, którego termin ważności upływa nie później niż na 3 miesiące przed datą końca uprawnień. Oznacza to, że jeśli zaświadczenie po ukończonym kursie KPP z nadaniem tytułu Ratownika, straciło ważność po 3 latach od daty ostatniego egzaminu, to czas na podejście do następnego egzaminu minął. Ustawodawca daje nam do 3 miesięcy przed utratą ważności zaświadczenia, czyli najpóźniej na 2 lata i 9 miesięcy od ostatniego egzaminu. Jeśli Twoje zaświadczenie straci ważność lub będzie ważne mniej niż 3 miesiące oraz nie jesteś zatrudniona/y w jednostkach współpracujących z systemem, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy, lub nie pełni w nich służby, lub nie jest ich członkiem to nie możesz podejść do egzaminu recertyfikacyjnego i musisz ukończyć ponownie pełen 66 godzinny kurs KPP.

 

§ 4 w ust. 2 pkt 2 otrzymuje brzmienie:
2) posiada zaświadczenie, którego termin ważności upływa nie później niż na 3 miesiące od dnia egzaminu, o którym mowa w ust. 1, oraz jest zatrudniona w jednostkach współpracujących z systemem, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy, lub pełni w nich służbę, lub jest ich członkiem.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

DZIAŁAMY LEGALNIE!

 

Posiadamy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych numer  2.30/00435/2019.

 

Kursy KPP prowadzimy na podstawie decyzji Wojewody Wielkopolskiego w sprawie zatwierdzenia programu kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy numer 8/D/MEDISCOM/2016.

 

 

PODSTAWA PRAWNA:

WAŻNE!

Pobierz aktualną bazę pytań do części teoretycznej egzaminu ze strony Centrum Egzaminów Medycznych: www.cem.edu.pl, ostatnia aktualizacja dn. 21.01.2020.

Zajęcia prowadzone są wg najnowszych standardów ERC (European Resuscitation Council) oraz według wytycznych ITLS (International Traum Life Support).

U nas możesz liczyć na

 

płatności

Szybkie płatności

bezpieczne transakcje

Szybkie zakupy

bez zakładania konta

zwroty

14 dniowe

prawo do zwrotu towaru

Darmowa dostawa
przy zakupach za min. 3000zł

Szybka wysyłka
natychmiastowa realizacja

 


  DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH!

  Zrealizuj swój Projekt AED, pomożemy Ci!

 

NAPISZ DO NAS!

MEDISCOM

62-050 Krosno, os. Miodowe 3/7

tel.kom.: +48 663 896 191

e-mail: biuro@mediscom.pl

 

SOCIAL MEDIA

Bądź z nami na bieżąco!

 

  INSTAGRAM   facebook 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.