Opatrunek hydrożelowy BurnTec  12×24 cm

Opatrunek hydrożelowy BurnTec 12×24 cm

Cena: 22.2 PLN
Dostępna ilość: 2
Ilość sztuk: 

Kikgel-BurnTec® opatrunek hydrożelowy 12×24 cm

 


Opatrunki hydrożelowe BurnTec® znajdują szczególne zastosowanie w przypadku udzielania pierwszej pomocy przy oparzeniach. Hydrożele ze względu na dużą zawartość wody, jak i wysoki stopień pojemności cieplnej zapewniają efektywne schładzanie oparzenia. Opatrunki hydrożelowe są sterylne, nie powodują ryzyka wystąpienia hipotermii, stanowią zabezpieczenie rany przed infekcjami.

 

Opatrunki hydrożelowe są elastyczne i plastyczne, dobrze przylegają do ciała, a dzięki dodanej włókninie są wytrzymałe na rozerwanie, dzięki czemu może być stosowany na trudnych do zaopatrzenia powierzchniach ciała np. dłonie, twarz. Hydrożelowa budowa opatrunku zapewnia utrzymanie optymalnego wilgotnego środowiska dzięki czemu procesy epitelializacji (naskórkowania) ulegają przyspieszeniu. W przypadku powierzchownych oparzeń (np. oparzeń słonecznych) opatrunek doskonale nawilża podrażniony naskórek, natomiast w przypadku ran sączących wysięk wraz z toksynami jest absorbowany i zatrzymywany w strukturze hydrożelu. Dodatkowo opatrunki są przepuszczalne dla powietrza i stanowią barierę dla bakterii z zewnątrz chroniąc ranę przed jej kontaminacją. Dzięki temu, że opatrunek jest przezroczysty możliwe jest obserwowanie gojenia bez jego zdejmowania. Podczas zmiany opatrunku wszelkie zanieczyszczenia z rany usuwane są wraz z opatrunkiem a sama zmiana opatrunku jest bezbolesna - delikatny hydrożel nie uszkadza ziarniny, ani nowego naskórka. Jest obojętny biologicznie, całkowicie biozgodny, więc nie powoduje uczuleń.

 

SZEROKIE ZASTOSOWANIE

  • oparzenia I-go, II-go oraz III-go stopnia (termiczne, chemiczne, elektryczne)
  • oparzenia słoneczne
  • do leczenia wszystkich rodzajów trudno gojących się ran, odleżyn, owrzodzeń i innych uszkodzeń skóry, których terapia wymaga dostępu tlenu i wilgotnego, sterylnego środowiska.
  • otarcia i podrażnienia naskórka
  • stłuczenia i opuchlizny (ukąszenia)
  • inne urazy skóry, w których pożądane jest wilgotne środowisko
  • może być stosowany w trakcie badań USG jako specjalny dystans poprawiający widoczność płytko położonych struktur
Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.