Recertyfikacja kursu KPP
Zapytanie o produkt
Egzamin potwierdzający tytuł RATOWNIKA przeprowadzamy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym.
- Cena za: 1 osobę
- Czas trwania kursu: 16 godzin [2 dni]
ZAKRES EGZAMINU
Egzamin składa się z dwóch części:
Część teoretyczna - test składający się z 30 pytań egzaminacyjnych wybranych z bazy 250 pytań. Pozytywne zaliczenie części teoretycznej uzyskuje się po zaznaczeniu min. 27 odp. prawidłowych.Część praktyczna, (po pozytywnym zaliczeniu testu) - obejmuje wykonanie przez osobę zdającą: dwóch losowo wybranych zadań egzaminacyjnych sprawdzających praktyczne postępowanie w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie.. W przypadku gdy osoba zdająca nie zaliczy egzaminu lub nie przystąpi do niego z ważnych przyczyn losowych, możliwe jest wyznaczenie kolejnego terminu. Egzamin można powtarzać 2 razy.
Od dnia 31 grudnia 2019 roku w życie weszły NOWE przepisy dotyczące kursów i egzaminów z zakresu KPP.
Nowe Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 3 grudnia 2019 r. wprowadza kilka zmian. NAJWAŻNIEJSZĄ zmianą jest termin w jakim osoby, które ukończyły 66 godzinny kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy mogą podejść do egzaminu recertyfikacyjnego.
Do egzaminu recertyfikacyjego mogą przystąpić tylko osoby posiadające zaświadczenie, którego termin ważności upływa nie później niż na 3 miesiące przed datą końca uprawnień. Oznacza to, że jeśli zaświadczenie po ukończonym kursie KPP z nadaniem tytułu Ratownika, straciło ważność po 3 latach od daty ostatniego egzaminu, to czas na podejście do następnego egzaminu minął. Ustawodawca daje nam do 3 miesięcy przed utratą ważności zaświadczenia, czyli najpóźniej na 2 lata i 9 miesięcy od ostatniego egzaminu. Jeśli Twoje zaświadczenie straci ważność lub będzie ważne mniej niż 3 miesiące oraz nie jesteś zatrudniona/y w jednostkach współpracujących z systemem, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy, lub nie pełni w nich służby, lub nie jest ich członkiem to nie możesz podejść do egzaminu recertyfikacyjnego i musisz ukończyć ponownie pełen 66 godzinny kurs KPP.
§ 4 w ust. 2 pkt 2 otrzymuje brzmienie:
2) posiada zaświadczenie, którego termin ważności upływa nie później niż na 3 miesiące od dnia egzaminu, o którym mowa w ust. 1, oraz jest zatrudniona w jednostkach współpracujących z systemem, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy, lub pełni w nich służbę, lub jest ich członkiem.
DZIAŁAMY LEGALNIE!
Posiadamy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych numer 2.30/00435/2019.
Kursy KPP prowadzimy na podstawie decyzji Wojewody Wielkopolskiego w sprawie zatwierdzenia programu kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy numer 8/D/MEDISCOM/2016.
PODSTAWA PRAWNA:
- Ustawa z dnia 8 września 2006r o Państwowym Ratownictwie Medycznym
- Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007r w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.
- Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 3 grudnia 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy